atrakcje dla dzieci
pochmurno0°C
Rezerwuj online

Atrakcje dla dzieci


Park Rozrywki ABlandia 

Przygoda, aktywność, dawka adrenaliny – są to określenia, które w znakomity sposób opisują Park Rozrywki ABlandia w Krościenku. Jest to jedna z głównych ATRAKCJI PIENIN. Będąc w Pieninach koniecznie musicie nas odwiedzić!

PARK ROZRYWKI ABlandia znajduje się w sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego (w odległości 50 km Zakopane, ok.30 km Białka Tatrzańska, 6 km Szczawnica) na ulicy Jagiellońskiej 100a, na przeciwko Karczmy Waluś. Z Parku można wyjść w Pieniny (np. Trzy Korony), jedne z najpiękniejszych gór w Polsce. W odległości około 1 km znajduje się dolna przystań flisacka „Spływu Dunajcem”. Park Rozrywki ABlandia znajduje się na terenie, w którym utworzono w roku 1902 „Park Dla Gości”, który dla odwiedzających Pieniny był punktem gry w tenisa, kręgle, spotkań towarzyskich i festynów. W „Starej Kręgielni” nadal można zagrać w „KRĘGLE RETRO” wg zasad obowiązujących na przełomie XIX i XX wieku. 

 

W Parku Rozrywki możesz skorzystać z:

Parku Linowego, składającego się z trzech tras linowych
Placu Zabaw STREFA JUNIORA (dla dzieci pow.3 lat) w ramach którego wchodzą atrakcje: Trasa JUNIOR zbudowana na drzewach w formie trasy linowej z basenami kulkowymi, zjazd tyrolski JUNIOR, poduszka JUMPING Pillows, łódeczki do pływania po wodzie, Kul Wodnych,Wieży Mocy z szeregiem atrakcji: zjazdem tyrolskim, wahadłem BigSWING, skokiem PowerFAN, kombinacją wspinaczkową, Dziewięciodołkowego pola minigolfa,
Kręgielni Retro działającej wg wzorców z przełomu XIX i XX wieku,park linowy

 

Atrakcje parku:

Trasa NIEBIESKA – najbardziej uniwersalna (długość ponad 200m). Trasa zlokalizowana na drzewach o wysokości 6 – 7 metrów nad poziomem gruntu, składająca się z 14 różnego rodzaju przeszkód i atrakcji. Trasa przeznaczona zarówno dla dzieci jak i również dorosłych. Średni czas przejścia (ze szkoleniem) ok.1 h. Zapewniamy jednorazowe rękawiczki.

2. Trasa CZERWONA – Extreme – (długość ponad 350 m) – trasa położona na znacznie większej wysokości (kilka do kilkunastu metrów nad poziomem gruntu) oraz o podwyższonej skali trudności. Trasa składa się z 20 różnego rodzaju atrakcji i przeszkód do pokonania. Średni czas przejścia (ze szkoleniem) ok. 1,5 h. Zapewniamy jednorazowe rękawiczki.

3. Trasa ŻÓŁTA – Trasa linowa przeznaczona dla dzieci powyżej 6 r.ż składająca się z 12 przeszkód. Trasa zawieszona jest na wysokości 2 metrów.

  1. STREFA JUNIORA – linowy plac zabaw dostępny dla dzieci w wieku 3-12 lat. Zabawa jest nielimitowana. Dzieci mogą przebywać na terenie Placu Zabaw tylko pod opieką osób dorosłych. Od opiekunów pobierana jest symboliczna opłata 1 zł.

Plac zabaw składa się z następujących atrakcji:

a) TRASY JUNIOR

b) Zjazdów TYROLSKICH JUNIOR

c) Poduszki JUMPING PILLOWS

d) Łódek

a) TRASA JUNIOR – skonstruowana w formie trasy linowej, która poza funkcją rekreacyjną, pełni również funkcję rozwojową i dydaktyczną umożliwiającą naukę poprzez doświadczenie. Wszystkie przeszkody Trasy JUNIOR są zabezpieczone atestowanymi siatkami asekuracyjnymi zobacz film. Cała konstrukcja jest zamontowana na drzewach z domkami. Twoje dziecko przed wejściem na trasę otrzyma profesjonalny kask.

Gdy chcesz żeby Twoje dziecko połączyło zabawę z rozwojem ruchowym, wykształcaniem zmysłu równowagi, uczeniem się podejmowania odpowiedzialnych decyzji, umiejętności oceny ryzyka zabierz go na niezapomnianą wędrówkę po atrakcjach tej trasy. Dla Twojego dziecka jest to prawdziwa przygoda i pierwsze kroki na wysokości.

b) ZJAZD TYROLSKI JUNIOR – Zjazd tyrolski dla najmłodszych o długości ponad 30 m, zabezpieczony siatką asekuracyjną. Zjazd odbywa się za pomocą liny podczepionej do systemu tyrolskiego. Ograniczenie wagowe- do 40 kg

c) PODUSZKA JUMPING PILLOWSpark linowy

Jumping pillows produkowane są w Danii i opatrzone certyfikatem TUV Sud (PN-EN 14960) zapewniającym pełne bezpieczeństwo i jakość. Dzięki swej prostocie i zabawie, jaką gwarantują, zdobyły miłośników w krajach Europy Zachodniej oraz Stanach Zjednoczonych i Australii. Jumping Pillows stanowią niebagatelną atrakcję dla placów zabaw, dając radość wszystkim tym, którzy lubią dobrą zabawę połączoną z aktywnym wypoczynkiem.

d) ŁÓDKI – łódeczki do pływania po wodzie napędzane siłą dziecięcych nóżek.

 

Place zabaw

plac zabawW Krościenku oczywiście oprócz Słonecznej Osady znajdują się dwa gminne duże ogródki jordanowskie po obu stronach Dunajca. Są one ogólnodostępne. W pobliżu jednego po naszej stronie Dunajca zastaną Państwo siłownię zewnętrzną na świeżym powietrzu oraz boisko do siatkówki plażowej oraz stół do ping-ponga.
Można u nas znaleźć również plac zabaw z basenem z kulkami i grami dla dzieci, gdzie można umilić dzieciom wakacje nawet, gdy pogoda jest deszczowa.
Do dyspozycji małych turystów są także quady i rowery.

Szlaki rowerowe

 

Spiska Kraina Dobrej Zabawy

Na całość składają się trzy mniejsze parki:
1.Parki Miniatur: Orawy, Spisza, Podhala oraz Śladami Objawień Matki Bożej.
2. Park Rozrywki, w którym przykładowe atrakcje to: golden bungee, tor pontonowy, parki linowe, dmuchane zamki, zjeżdżalnie, tunele, czy małpi gaj.
3. Atrakcje młodzieżowe, takie jak: Kino XD, Kino 9D, paintball laserowy, wirtualna podróż, park linowy i inne.

Sprawdź ofertę noclegów na eholidaydom letniskowy Słoneczna Osada Domki
"Słoneczna Osada" komfortowe domki (6-osobowe) w Krościenku n/DKrościenko nad Dunajcem nocleginoclegi