atrakcje regionu
slonce2°C
Rezerwuj online

Atrakcje regionu

Atrakcje regionu, które dla Państwa opisaliśmy, myślę, że zaspokoją potrzeby nawet najbardziej oczekujących podróżników.  Krościenko to kameralna miejscowość położona na styku trzech pasm górskich – Pienin, Gorców i Beskidu Sądeckiego.   Latem miasteczko tętni życiem – otwartych jest tu wiele karczm i restauracji, a na rynku sprzedawane są pyszne lody.

To tutaj swój bieg rozpoczyna wiele szlaków turystycznych, a przy pięknej pogodzie ze szczytów górskich można dojrzeć ośnieżone Tatry.  To doskonała baza wypadowa do Czorsztyna i Niedzicy oraz ostatni przystanek sławnego spływu Przełomem Dunajca.  Pobyt w Krościenku to także gratka dla wędkarzy, którzy mogą spróbować swoich sił w łapaniu pstrągów w czystej i rybnej rzece. Zdaniem specjalistów, Dunajec to jedno z najlepszych miejsc na spinning w naszym kraju! Region roi się od różnego rodzaju, każdy jest tu w stanie znaleźć coś dla siebie i swojej rodziny czy przyjaciół.

Miłej zabawy!!

 

Atrakcjatrakcje regionue dla aktywnych

W naszym regionie jest wiele ciekawych atrakcji. Dla aktywnych Gości jest bardzo duża oferta. Znajdą tu zajęcie ludzie lubiący adrenalinę oraz tacy, dla których najlepszą formą jest spacer na świeżym powietrzu.

 

 

Góry w regionie atrakcje regionu

Krościenko leży u podnóża aż trzech przepięknych pasm górskich, bardzo popularnych w Polsce i nie tylko. Są to Pieniny, Gorce oraz niedoceniany Beskid Sądecki

 

 

 

Zima w Pieninach zima w Pieninach

 

Do największych atrakcji regionu należą niewątpliwie góry zimą. W naszym regionie można znaleźć wiele tras narciarskich o różnych stopniach zaawansowania. Zimą znajdą frajdę nie tylko amatorzy nart czy snowboardów, w regionie można też pobiegać na nartach, czy zmierzyć się w różnych biegach górskich dosyć często organizowanych w naszym regionie. A dla osób nie niebielejących się męczyć mamy kuligi czy psie zaprzęgi.

 

atrakcje regionu

Atrakcje dla dzieci

 Najmłodsi podróżnicy też nie będą się tutaj nudzić. Atrakcje regionu zostały przygotowane również dla nich. Poza niewątpliwymi walorami regionu jakimi są górskie wycieczki, znajdą tu dzieciaki różne parki linowe, czy place zabaw. Mamy w okolicach boiska do piłki nożnej czy siatkówki oraz siłownię zewnętrzną.

 

splyw dunajcemPrzełom Dunajca

Spływ przełomem Dunajca to wyjątkowe przeżycie, które na długo wpisze się we wspomnienia każdego, kto ceni piękno przyrody. Turyści na przeprawę mogą wybrać się na kilka sposobów. Najpopularniejszym z nich jest spływ z flisakami, w których turyści pokonują przełom Dunajca w drewnianych łodziach. Trasa spływu w większości przebiega przez dzikie obszary, nienaruszone ludzką ręką i urozmaicana jest opowieścią flisaka, dotyczącą atrakcji i historii regionu. Z łódki można podziwiać piękno formacji skalnych, piętrzące się nad Dunajcem góry oraz wspaniałą pienińską przyrodę. Trasę tę z powodzeniem pokonują także kajakarze.

 

Psy na biegunachpsy na birgunach, atrakcje regionu

 

 

Sprawdź ofertę noclegów na eholidaydom letniskowy Słoneczna Osada Domki
"Słoneczna Osada" komfortowe domki (6-osobowe) w Krościenku n/DKrościenko nad Dunajcem nocleginoclegi