Zima w Pieninach. Atrakcje w pobliżu Slonecznej Osady
pochmurno1°C
Rezerwuj online

Zima w Pieninach

Słoneczna Osada to doskonała baza wypadowa dla amatorów sportów zimowych. W Krościenku i nieodległych miejscowościach zlokalizowanych jest wiele wyciągów narciarskich. Ich trasy są sztucznie naśnieżane, dzięki czemu panują na nich doskonałe warunki do uprawiania białego szaleństwa. Warto także wspomnieć, że w samym Krościenku znajduje się wyciąg na Stajkowej w odległości 300 metrów od naszego obiektu.

Obiekty narciarskie najbliżej Słonecznej Osady

 

Trasa narciarska na Palenicyzima w Pieninach

Palenica (722 m n.p.m.) to góra wznosząca się bezpośrednio nad Szczawnicą 

 

– jest to miejscowość uzdrowiskowa oddalona o 10 km od Krościenka. Zlokalizowane na jej zboczach trasy narciarskie, przy mniej sprzyjającej pogodzie, naśnieżane są armatkami śnieżnymi. Na górę można dojechać jednym z czterech orczyków lub kolejką krzesełkową. Zjazdy możliwe są dwoma trasami – łatwiejszą niebieską, która została wytyczona z myślą o rodzinach lub trudniejszą czerwoną. Początkujący narciarze mogą doskonalić swoje umiejętności na trasie.

Czorsztyn-SKI Kluszkowice

Centrum narciarskie Czorsztyn-SKI Kluszkowce oddalone jest od Krościenka o 12 km. W obrębie obiektu wytyczonych jest kilka tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Są one sztucznie oświetlane, dośnieżane i ratrakowane – z powodzeniem można korzystać z nichtakże po zmroku.

zima w Pieninach

Arena Narciarska Jaworki-Homole

 Jaworki to miejscowość położona w odległości 16 km od Krościenka. Trasy narciarskie zostały tu wytyczone na północnym stoku Bukowinek. Ze szczytu wzniesienia rozpościera się malowniczy widok na okoliczne rezerwaty przyrody i odległe Tatry. Trasy narciarskie na Arenie Jaworki-Homole są sztucznie naśnieżane i ratrakowane. Na stok można dostać się dwuosobową koleją krzesełkową lub orczykiem (trasa dla dzieci). Fani białego szaleństwa mogą tu skorzystać aż z 7 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności. Ich łączna długość to 3600 metrów.

 

 

 

 

 

Sprawdź ofertę noclegów na eholidaydom letniskowy Słoneczna Osada Domki
"Słoneczna Osada" komfortowe domki (6-osobowe) w Krościenku n/DKrościenko nad Dunajcem nocleginoclegi